Głos kierowców w sejmie

2019-12-22 , 21:20

W Sejmie odbyła się konferencja Konfederacji, w której udział wzięli m.in, posłowie Grzegorz Braun, Krystian Kamiński i Dobromir Sośnierz. Tematem Konferencji była nowelizacja przepisów o ruchu drogowym.

– Zwracam uwagę, że pomysły rządu polegające na wprowadzeniu bezwzględnego pierwszeństwa dla pieszych są niczym nieuzasadnione. Nie mamy bowiem do czynienia z rosnącym problemem, tylko z gasnącym problemem. Wypadków jest coraz mniej. Wypadków z udziałem pieszych jest również co raz mniej – zauważa Dobromir Sośnierz.

– W 2010 roku piesi odpowiadali za 11 proc. wypadków, a teraz odpowiadają za 30 proc. wypadków. […] Tymczasem próbuje się zrzucić winę na kierowców – dodaje poseł.

Sośnierz wytykał również luki w ustawie przygotowanej przez PiS.

– Drugi pomysł rządu, żeby w nocy zmniejszyć prędkość dozwoloną w miastach z 60km/h na 50km/h jest również kompletnie niezrozumiały […] Jest to kompletnie niedorzeczny pomysł – uważa Sośnierz.

Warto tu nadmienić, że poseł Sośnierz jest inicjatorem powstania zespołu parlamentarnego ds. obrony praw kierowców.

– Proszę państwa. Ukryty, pełzający fiskalizm – to jest […] cel działań rządu. […] W tej dziedzinie już od lat mam do czynienia z postępującą represją wobec kierowców – twierdzi Grzegorz Braun.

Dalej poseł Braun mówił o tym, że rząd z góry traktuje wszystkich kierowców jako winnych wypadkom, co jest skandaliczne.

Nareszcie w polskim sejmie znalazła się grupa posłów którzy rozumieją problemy polskich kierowców i działają w ich dobrze pojętym interesie.
Nasze stowarzyszenie będzie wspierać wszystkie inicjatywy które są uczciwe i służą zmotoryzowanym w naszym pięknym kraju.
Sosnierz2