W oparach szaleństwa – 20 km/h w terenie zabudowanym !

2021-05-16 , 12:40

W Hiszpanii od 11 maja obowiązuje nowe ograniczenie prędkości w miastach. Na drogach w terenie zabudowanym z jednym pasem ruchu w każdym kierunku można jechać maksymalnie z prędkością 30 km/h. Tempo 20 km/h jest obowiązkowe na ulicach, które mają jeden pas w obu kierunkach jazdy i nie posiadają wymalowanych pasów po środku drogi oraz chodników. Po ulicach wielopasmowych można nadal jeździć z prędkością 50 km/h. Zmniejszenie prędkości w miastach ma pomóc w unikaniu wypadków i przyczynić się do uspokojenia ruchu.
to zamierza w najbliższe wakacje jeździć po drogach Hiszpanii powinien zapamiętać i stosować się do tych ograniczeń prędkości. Inaczej grożą wysokie mandaty. Kto pojedzie za szybko o 20 km/h będzie musiał zapłacić co najmniej 100 euro grzywny. Każdy, kto przekroczy dozwoloną prędkość o 50 km/h musi się liczyć z grzywną w wysokości minimum 600 euro. ( za rp.pl )

To jest niesamowite do czego mogą posunąć się rządy „w trosce” o nasze bezpieczeństwo. Samochody nie są przystosowane do takich „kosmicznych”
prędkości i zapewne utną w korkach, a ich średnie spalanie zapewne wzrośnie do 15-18 l/100km. Nasze stowarzyszenie kierowców obserwuje takie rozwiązania z przerażeniem.
Hiszpanom życzymy czystego powietrza i nowego rządu.

korek2